İlan karşılaştırması yapabilmeniz için en az 2 adet ilan seçmeniz gerekmektedir.


Kapat

Tapu İçin Gerekli Belgeler

Gayrimenkulün satıcısından ve alıcı tarafından istenilen tapu belgeleri arasında sadece deprem sigortası fotokopisi farkı bulunmaktadır. Satıcı tarafın hazırlaması gereken deprem sigortası fotokopisi dışında alıcı ve satıcı taraflarından aşağıdaki belgeler istenmektedir:

- Fotoğraf

- Nüfus cüzdanı aslı

- Vergi numarası

- TC kimlik numarası

Tapu müdürlüklerinde toplanan belgeleriniz hızlı bir şekilde sonuçlandırılır. Başvurularınızda izlemeniz gereken yöntemler ve bazı gerekli belgeler ise aşağıdaki gibidir:

- Tapu sicil müdürlüklerine kendiniz veya yasal yollar çerçevesinde yetkili olarak gösterdiğiniz vekiliniz aracılığı ile başvurunuz yapılmalıdır. Yürürlükte yer alan mevzuatlar gereğince tapu işlemlerinizde kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanı ve pasaport belgesinden başka bir belge kabul edilmemektedir. Ayrıca belgelerin aslını yanınızda bulundurmanız sizlerden istenir.

- Tapu işlemlerinizin vekaletnamelerinde yer alacak olan gerekli şekildeki fotoğraflarınız zorunludur. Fotoğraflar herhangi bir şekilde zımba ile tutturulmamalı ve fotokopi olmamalıdır.

- Evraklarınızı imzalamadan önce detaylı bir şekilde okuyunuz. Herhangi bir konu hakkında tereddüt yaşıyorsanız evraklarınızı görevli olan memur ile görüşerek tekrar teyit etmesini isteyebilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretlerini giderdikten sonra imza atabilirsiniz.

- TC kimlik numarası ve vergi kimlik numarasını belgeli olarak ibraz edin. Tüzel kişilerin vergi numarası, yetkilendirilmiş şirket temsilcilerinin T.C kimlik numaralarını da ibraz etmeyi unutmayınız.

Satış için Hangi Evraklar Gerekli?

Satıcı

- Tapu fotokopisi

- 1 adet resim

- Nüfus cüzdanı ve 1 adet fotokopisi

- TC kimlik numarası

- Emlak vergi makbuzu

- İkametgah adresi ve telefon

- Tapu işlemleri için takip vekaletnamesi

Alıcı

- 2 adet resim

- Nüfus cüzdanı ve fotokopisi

- TC kimlik numarası

- Vergi kimlik kartı ve fotokopisi

- İkametgah adresi ve telefon

- Tapu işlemi takipleri için vekaletname

Yararlı Bilgiler
0212 677 94 64

revizyongayrimenkul.com.tr, Tüm Hakları Saklıdır.

Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir
Google LogoÇeviri tarafından desteklenmektedir